Новини

Молоді політологи на зустрічі з Мистецтвом

Вже вшістнадцяте вітає глядачів Всеукраїнський фестиваль «Тернопільські театральні вечори. Дебют», який проходить у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Тараса Шевченка. Організатори цього дійства, за традицією, продовжують відзначати новачків у театральних професіях, бо слово «дебют» у назві – не лише данина традиції. У понеділок, 17 вересня Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я» представила виставу «Кафе «Республіка», в афіші зазначенно як «політичний детектив».

   З ініціативи керівника кафедри філософії та політології ТНЕУ Гончарук (Чолач) Т. В. та куратора групи ПОЛ-11 Шумки М. Л. студенти переглянули політичний детектив. Вся реальна політика сьогодення пропливла перед глядачем на сцені. Як сказав у вітальному слові український режисер та актор, народний артист України, доцент, академік Національної академії мистецтв України Федір Михайлович Стригун: «Писати про дійсніть найважче, а зіграти сьогодення – це сміливо». «Кафе «Республіка» одна із перших робіт молодого режисера Богдана Гнатюка.

         Після вистави студенти зустрілися із режисером вистави Богданом Гнатюком та акторами. Молодим політологами було цікаво розпитати про всі тонкощі авторської праці та акторської гри, а саме: «Чому так названо п’єсу, що стало передумовою її написання, чи є у репертуарі ще вистави такого спрямування? і таке інше. На що Богдан Гнатюк зважено відповів: «Життя це гра. Гра жорстока і цинічна. Якщо ми проаналізуємо головного героя, то зрозуміємо головну думку. В усі часи приходила якась молода, чи не дуже молода людина і говорила, що вона все змінить. У декого з таких людей були інші плани, а дехто дійсно хотів змінити світ і вірив, що це можливо. Саме таким є Харитон Дальній, який пропонує нове життя і вірить в те, що говорить. Вистава «Кафе «Республіка» про вибір між фізичною насолодою та служінням певним вищим ідеалам – моральним, політичним та ідеологічним. А мій герой, хоча він і продався, але наприкінці обирає все ж теорію. Він говорить про демократію, про рівні права, про багато інших речей, які дуже красиво звучать, особливо, коли в них вірити. Але до цих речей не можна доторкнутися. Харитон «купив» дівчину, розуміє, що може до неї доторкнутися, але він цього не хоче. Він хоче жити з тим, до чого не можна доторкнутися. Повертається на Батьківщину, хоча розуміє, що вже там нікому не потрібен».

   Як режисер, так і актори були дуже раді зустрічі із майбутніми політологами та побажали їм стати хорошими політиками. У відповідь від студентів почули найщиріші слова подяки за виставу та запорошення на наступний фестиваль.

Степанчук Дмитро, староста групи ПОЛ-11

IMG_0351
IMG_0349
IMG_0348
IMG_0328-1

Лише той має «професійне покликання» до політики,

хто здатний сказати: «А все-таки!»

    Перше вересня ..., я вже не учень, а студент. Що це, ставлю собі запитання: шаблон, обов’язковість, чи моя мрія здійснилася? Мій вибір – ТНЕУ, спеціальність політологія. Як писав Макс Вебер «є два способи зробити з політики свою професію: або жити «для політики, або жити «за рахунок» політики і «політикою»». Хочеться думати, що студенти, які прийшли навчатися на цю спеціальність, зуміють поєднати це і будуть здатні підняти рівень професійного політика вище від рівня повсякденності. Для цього кожен із нас має володіти такими якостями, як: пристрасть, почуття відповідальності та внутрішня зібраність. Вміння орієнтуватися на суть справи, віддаватися вповні справі, бути відповідальними, стати справжніми політиками – наша мета. Я переконана, що допоможуть нам цю мрію осягнути прекрасні науковці кафедри філософії та політології під керівництвом професора Гончарук (Чолач) Тетяни Вікторівни. Власне перші кроки 1-го вересня у дружній, гостинній обстановці на кафедрі були прокладені. Це був знаменний день – ми відзначили його як День народження студента-політолога. У сьогодення поступ стрімкий, але ми переконані, що кроки наші будуть впевнені, ми усвідомлюємо відповідальність у здобутті нашої професії для утвердження національної гідності та патріотизму – Слава Україні ! Героям Слава !

Пилипець Поліна і студенти групи ПОЛ-11

 

  Кафедра Політології Тернопільського національного економічного університету запрошує молодих, талановитих та амбітних випускників на навчання за спеціальністю "ПОЛІТОЛОГІЯ". Став пріоритет №1 !

   Традиційно вивчення курсу “Філософія” завершилося студентською науково-практичною конференцією “Філософія господарювання”, яку провели  доктор філософських наук  Гончарук Т.В., доцент Чигур Р.Ю., викладач Джугла Н.В.  
  Студенти намагалися поєднати отримані знання з філософії зі своєю майбутньою професією. Дуже цікавими були виступи студентів аграрного факультету Корнійчук Вікторії, Шок Катерини,факультету економіки та управління Періг Альбіни, Бучака Ярослава, Чипурки Христини,та студентів факультету обліку Бондарук Олени, Кудерчук Софії, Клак Олександра,Батурин Раїси та інших.
  Викладачі кафедри вдячні студентам за цікаві наукові виступи та бажають їм творчо реалізувати себе у майбутньому.

 

IMG-9895f8754ef87a05bf18616c630d5bb5-V
Відбулась Філософська олімпіада серед студентів 1 курсу ФКІТу

Відбулась Філософська олімпіада серед студентів 1 курсу ФКІТу. Це було цікаве та яскраве завершення курсу філософії. Найбільш цікавими, дискусійними були виступи:

  • Чорного Назарія "Вплив політичної пропаганди в інформаційних війнах",
  • Могильської Марії "Вплив соціальних мереж на життя молоді",
  • Домбровського Василя "Формування національної свідомості українців під впливом "Революції  Гідності" та російської агресії,
  • Геляса Сергія "Філософський аналіз інформаційних технологій та їх вплив на суспільство",
  • Ліпецього Романа "Філософія техніки ",
  • Франасюка Юрія "Морально-етичні аспекти впровадження штучного інтелекту в сучасному глобалізованому світі",
  • Гавриляка Михайла «Теорія доміно»;

Щиро вдячні керівнику курсу філософії доценту Гнасевич Н.В. за креативну, насичену співпрацю та викладання курсу.

Завершальний акорд нашої співпраці з курсу "Філософія"

Важливим завершальним акордом нашої співпраці з курсу "Філософія" зі студентами юридичного факультету стали філософські читання на тему: " Бути людиною! ", присвячені пам'яті видатного українського філософа Мирослава Володимировича Поповича. Цікаві та надихаючі були виступи Гац Марії (Пол-11), Мельничок Тетяни (СР -11), Рибака Олександра (СР-11), Крупської Даніели (СР-11), Космини Анастасії ( ПС-11), Йосифів Вікторії ( ПС-11), Бабій Ліни (ПС-11) та інші.

Щиро всім дякую!

     НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ
    29.11 2017р. кафедра філософії та політології провела студентську науково-практичну конференцію «Суспільно-політичні інтенції: сутність проблеми та закономірності розвитку». У роботі конференції взяли участь студенти другого курсу спеціальності «Політологія», аспіранти та студенти 1 курсу факультету економіки та управління, обліку  та аудиту, навчально-наукового інституту міжнародних економічних відносин імені Б. Д. Гаврилишина.
   В ході конференції студенти обговорювали важливі проблеми суспільно-політичного життя країни, участь молоді у політичних та громадських організаціях активну позицію у розбудові держави після Революції Гідності.
   З вступним словом на початку конференції до студентів звернулася зав. кафедри філософії та політології професор Гончарук Тетяна Вікторівна., модератором заходу виступила викладач кафедри Джугла Надія Володимирівна.
20171129_113338
20171129_114208